Maxi-Cosi - foteliki - Tobi
 
 
Maxi-Cosi - foteliki - Tobi
 
 
foteliki:
·   Pebble
·   Pearl
·   CabrioFix (3D)
·   Citi
·   Tobi (3D)
·   Priori XP (3D)
·   Priori
·   Mobi
·   Rodi AirProtect®
·   Rodi
·   Fero
·   Fero Fix
 
 
animacja 3D
 
 
< strona główna marki
< strona główna
 
 
 
 
 
Poltrade - OKBaby, Maxi-Cosi, L.Rossi
 
 
Maxi-Cosi - foteliki - Tobi
(przedział wagowy 9-18 kg)

  · wiadomości ogólne   · szczegóły   · akcesoria   · kolory   ·instrukcja   · 3D   · darmowa
nakładka
 
 
Drodzy Rodzice

Gratulujemy zakupu fotelika samochodowego Maxi-Cosi Tobi.
W pracach nad rozwojem fotelika Maxi-Cosi Tobi zwracaliśmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo, komfort, łatwość obsługi oraz wygląd. Produkt ten spełnia najbardziej surowe wymogi bezpieczeństwa.

Badania pokazują, że znaczna część fotelików samochodowych dla dzieci jest używana nieprawidłowo. Dlatego też prosimy o poświęcenie czasu na dokładne zapoznanie się z niniejszą instrukcją obsługi. Optymalne bezpieczeństwo Twojego dziecka może być zagwarantowane tylko wtedy, gdy fotelik Maxi - Cosi Tobi jest używany prawidłowo.

Nieustanne badania prowadzone przez nasze działy rozwoju i marketingu wspierane przez intensywne kontakty i konsultacje z instytucjami przeprowadzającymi testy, jak i konsumentami, sprawiają, że przodujemy w dziedzinie bezpieczeństwa dziecka w samochodzie. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania lub uwagi związane z użytkowaniem fotelika Maxi-Cosi Tobi, chętnie ich wysłuchamy.
· 1. Zagłówek
· 2. Tapicerka
· 3. Ochraniacze pasów
· 4. Pasy barkowe uprzęży fotelika
· 5. Wskaźnik napięcia pasów
· 6. Pas do szybkiej regulacji długości pasów uprzęży
· 7. Dźwignia do regulacji kąta pochylenia fotelika
· 8. Czerwone oznaczenie przebiegu biodrowej części pasa samochodowego
· 9. Napinacze pasa samochodowego mocującego fotelik
· 10. Podstawa
· 11. Zamek pasów uprzęży
· 12. Czerwona szczelina dla barkowej części pasa samochodowego
· 13. Blokada pasa bezpieczeństwa mocującego fotelik
· 14. Czerwone oznaczenie przebiegu barkowej części pasa samochodowego
· 15. Korpus (skorupa) fotelika
· 16. Schowek na instrukcję obsługi
· 17. Przycisk zwalniający napinacza pasa bezpieczeństwa

Wyjątkowe cechy Maxi-Cosi Tobi

Aby zmniejszyć ryzyko nieprawidłowego użycia oraz zwiększyć łatwość obsługi, Maxi-Cosi Tobi posiada następujące unikalne właściwości
· System uprzęży wspomagany przez sprężyny, otwierający się samoczynnie gdy zostanie otwarty zamek uprzęży .
· Wskaźnik znajdujący się na zamku uprzęży informujący za pomocą koloru, czy pasy uprzęży są dostateczne silnie napięte.
· Zamek uprzęży funkcjonujący jednocześnie jako przycisk zwalniający blokadę regulacji długości. Po otwarciu zamka blokada regulacji długości pasów barkowych zostaje automatycznie zwolniona i pasy można wydłużyć. Gdy klamra pasów uprzęży zostanie zapięta w zamku wówczas należy te pasy napinać dopóki wskaźnik nie stanie się całkowicie ZIELONY. Wyeliminowano tym samym użycie dodatkowego przycisku.


WAŻNE! PRZECZYTAJ TO NA POCZĄTKU!

Przeczytaj instrukcję uważnie i zachowaj ją na przyszłość. Nieprzestrzeganie zasad korzystania z fotelika przedstawionych w tej instrukcji może narazić Twoje dziecko na poważne obrażenia.

Używaj wyłącznie oryginalnych akcesoriów i części dopuszczonych do użytku przez producenta. Nie dokonuj żadnych zmian ani modyfikacji produktu. Jeżeli chcesz złożyć reklamację lub masz jakikolwiek problem skontaktuj się ze sprzedawcą lub autoryzowanym przedstawicielem.

Przeznaczenie zgodnie z ECE R 44/04 - Maxi-Cosi Tobi
Grupa 1
Waga dziecka 9-18 kg
Wiek 9 miesięcy - 4 lata


MONTAŻ I DEMONTAŻ FOTELIKA MAXI-COSI TOBI W SAMOCHODZIE

Instalacja przy użyciu 3-punktowego pasa bezpieczeństwa (patrz czerwone oznakowanie na produkcie).
Fotelik Maxi-Cosi Tobi należy umieszczać wyłącznie na siedzeniu skierowanym przodem do kierunku jazdy, posiadającym automatyczny 3-punktowy pas bezpieczeństwa, który uzyskał homologację zgodnie z wymaganiami regulaminu ECE R16 lub innego równoważnego standardu.
Prawidłowy przebieg pasa samochodowego ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa Twojego dziecka. Pas samochodowy musi być prowadzony według wymienionej w instrukcji kolejności i musi biec wzdłuż czerwonych oznakowań na foteliku Maxi-Cosi Tobi. W tym celu obejrzyj naklejkę umieszczoną z boku fotelika Maxi-Cosi Tobi. Nigdy nie stosuj innego przebiegu pasa niż tutaj opisany!
Usuń zagłówek z fotela pasażera, na którym używany jest w samochodzie fotelik Maxi-Cosi Tobi, jeśli "wchodzi on w drogę" fotelikowi. Nie zapomnij o ponownym zamontowaniu zagłówka, gdy fotel będzie wykorzystany przez dorosłego pasażera.

A. Montaż
· UWAGA! Zablokuj składane tylne siedzenia przed zainstalowaniem fotelika samochodowego Maxi-Cosi Tobi.
· UWAGA! Na niektórych siedzeniach samochodów pasy są wysunięte za bardzo do przodu, tak, że niemożliwa jest prawidłowa instalacja fotelika. Spróbuj w takim przypadku zamontować fotelik na innym siedzeniu.
· UWAGA! Przed instalacją fotelika sprawdź, czy napinacze pasa samochodowego (będące częścią fotelika) znajdują się w prawidłowym położeniu naciskając przycisk zwalniający (1). Napinacze powinny znajdować się w pozycji poziomej.
· UWAGA! Sprawdź, czy obie blokady barkowej części samochodowego pasa bezpieczeństwa znajdujące się w zagłówku są otwarte (2).
· Umieść fotelik samochodowy Maxi-Cosi Tobi na siedzeniu samochodu.
· Przeprowadź pas samochodowy z przodu fotelika Maxi-Cosi Tobi pomiędzy i nad (4) napinaczami pasa. Sprawdź, czy pas biodrowy przechodzi poniżej skorupy fotelika i po czerwonych oznaczeniach prawidłowego przebiegu pasa (3,1).
· Wepnij klamrę samochodowego pasa bezpieczeństwa w jego zamek (3,2).
· UWAGA! W niektórych przypadkach część klamry i/lub zamka samochodowego pasa bezpieczeństwa jest zbyt długa i wystaje za wysoko w stosunku do skorupy fotelika Maxi-Cosi Tobi. W takim wypadku fotelik Maxi-Cosi Tobi nie może bezpiecznie zainstalowany. Ponadto klamra/zamek pasa bezpieczeństwa może się przez to złamać! Spróbuj zainstalować wówczas fotelik innym miejscu w samochodzie (5).
· Przeciągnij barkową część pasa (znajdującą się po stronie zamka samochodowego pasa bezpieczeństwa) przez czerwoną szczelinę w oparciu fotelika (6).
· UWAGA! Pas samochodowy nie może być nigdzie skręcony.
· Przeprowadź następnie barkową część pasa wzdłuż czerwonego oznaczenia z tyłu fotelika samochodowego Maxi-Cosi Tobi (7,1).
· Przeciągnij ją następnie ponownie na zewnątrz przez drugą czerwoną szczelinę (7,2).
· UWAGA! Pas samochodowy nie może być skręcony.
· Mocno wciśnij fotelik Maxi-Cosi Tobi w siedzenie samochodowe (8,1) jednocześnie mocno zaciągając pas barkowy (8,2), tak by fotelika Maxi-Cosi Tobi nie można było niemal poruszyć. Sprawdź to dwa razy!
· Zamknij najpierw blokadę pasa znajdującą się po stronie zamka pasa, a potem tą, znajdującą się po stronie zwijacza (9).
· Na koniec naciągnij mocno pas obracając napinacze pasa samochodowego o jedną czwartą obrotu w górę do położenia pionowego (10). Pas samochodowy jest teraz naciągnięty mocniej.
· W wielu przypadkach powstaje przy tym pofałdowanie w pasie biodrowym. Nie stanowi to jednak żadnego niebezpieczeństwa dla Twojego dziecka i stanowi element prawidłowej instalacji.

Gdy pas samochodowy jest prawidłowo zainstalowany, widok z poszczególnych stron będzie wyglądał następująco:

Lista kontrolna...
· pas samochodowy jest mocno zaciągnięty i nie jest skręcony,
· część biodrowa pasa samochodowego przebiega nad czerwonymi oznaczeniami i napinaczami pasa,
· część barkowa samochodowego pasa bezpieczeństwa jest zamocowana prawidłowo i przebiega przez obie szczeliny oraz wzdłuż czerwonych oznaczeń z tyłu fotelika Maxi-Cosi Tobi,
· obie blokady pasa są zamknięte,
· napinacze pasa znajdują się w napiętym, pionowym położeniu,
· fotelik Maxi-Cosi Tobi jest zamocowany mocno i stabilnie na siedzeniu samochodowym

B. Wyjmowanie fotelika Maxi-Cosi Tobi

· Otwórz zamek samochodowego pasa bezpieczeństwa (11).
· Następnie otwórz obie blokady pasa znajdujące się w zagłówku (12) (koniecznie przed poluzowaniem napinaczy pasa samochodowego).
· Poluzuj napinacze pasa samochodowego wciskając przycisk (13). Napinacze pasa samochodowego przeskoczą automatycznie w dół do położenia poziomego.
· Wyjmij pas samochodowy z czerwonych szczelin na pas (14).
· Wyjmij fotelik Maxi-Cosi Tobi z samochodu.

UMIESZCZANIE DZIECKA W FOTELIKU SAMOCHODOWYM MAXI-COSI TOBI
Używanie systemu uprzęży fotelika
Regulacja wysokości pasów barkowych uprzeży
Przed umieszczeniem dziecka w foteliku Maxi-Cosi Tobi i jego zapięciem ustal najpierw prawidłową wysokość pasów barkowych uprzęży i zagłówka.
· Otwórz zamek uprzęży fotelika (15) przyciskając czerwony przycisk na zamku.
· Pasy uprzęży fotelika zostają teraz automatycznie zwolnione i możesz je przedłużyć bez użycia żadnego dodatkowego przycisku.
· Poluzuj pasy barkowe pociągając je jak najdalej do przodu (16).
· UWAGA! Nie ciągnij przy tym za ochraniacze pasów.
· Usadź dziecko w foteliku Maxi-Cosi Tobi i sprawdź (przy wyprostowanych plecach dziecka) wysokość pasów barkowych uprzęży (17).
· UWAGA! Wysokość pasów barkowych jest prawidłowa, gdy chowają się w skorupie fotelika nieco powyżej ramion dziecka (18).
· Wysokość pasów barkowych można regulować razem z wysokością zagłówka i za jego pomocą.
· Aby umieścić pasy barkowe i zagłówek na pożądanej wysokości, pociągnij do przodu za górną część zagłówka i w zależności od potrzeby przesuwaj zagłówek w górę lub w dół (19). Pasy barkowe wraz z zagłówkiem można ustawić na sześciu różnych wysokościach.

Umieszczanie dziecka w foteliku Maxi-Cosi Tobi
· Usadź dziecko w foteliku Maxi-Cosi Tobi dbając by miało wyprostowane plecy.
· Złóż obie części klamry (nakładając część A na część B) i wepnij je w zamek przy słyszalnym odgłosie kliknięcia (20). Przez zamknięcie klamry system regulacji długości uprzęży zostaje zablokowany i nie można ich już poluzować, ale można je jeszcze mocniej naciągnąć. Aby ewentualnie przedłużyć pasy trzeba najpierw otworzyć zamek.
· Ściągnij mocno pasy uprzęży za pomocą pasa szybkiej regulacji (21,1). Ciągnij go dopóki wskaźnik znajdujący się na zamku uprzęży nie stanie się całkowicie zielony (21,2). Gdy znajduje się on nadal na czerwonym polu, pas należy zaciągnąć mocniej (22).
· UWAGA! Im silniej napięte są pasy uprzęży, którymi przytrzymywane jest Twoje dziecko, tym lepiej jest ono chronione.
· UWAGA! Sprawdź, czy ochraniacze pasów przylegają szorstką (antypoślizgową) stroną do ramion i piersi dziecka.
· UWAGA! Sprawdź, czy pasy uprzęży nie są skręcone.


Jeśli nie jesteś w stanie prawidłowo zapiąć pasów uprzęży lub dobrze ich naciągnąć natychmiast skontaktuj się ze sprzedawcą. W żadnym wypadku nie korzystaj wówczas z fotelika Maxi-Cosi Tobi.

Zawsze stosuj ochraniacze pasów; są one ważne dla bezpieczeństwa dziecka.

Wytłumacz dziecku, by nigdy nie bawiło się zamkami pasów uprzęży i pasa bezpieczeństwa.
Pozycje fotelika (ustawianie fotelika w pozycji siedzącej i półleżącej)

Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Tobi można ustawić w 5 pozycjach.

Lista kontrolna
Aby zapewnić dziecku optymalne bezpieczeństwo, sprawdź przed każdą jazdą czy:
· fotelik Maxi-Cosi Tobi jest bezpiecznie i stabilnie zamontowany w samochodzie,
· wysokość mocowania pasów barkowych uprzęży jest odpowiednia dla Twojego dziecka,
· pasy nie są skręcone,
· szorstka (antypoślizgowa) powierzchnia ochraniaczy pasów barkowych leży płasko na ramionach i klatce piersiowej dziecka,
· dziecko jest bezpiecznie zapięte w pasy, klamra jest prawidłowo zapięta w zamku a wskaźnik napięcia pasów znajduje się na zielonym polu,
· pasy fotelika nie są zniszczone (jeśli są, pod żadnym pozorem nie używaj fotelika Maxi-Cosi Tobi i skontaktuj się z sprzedawcą lub importerem)

Wyjmowanie dziecka

· Umieść fotelik Maxi-Cosi Tobi w pozycji siedzącej (patrz także rozdział 3.2: Pozycje fotelika).
· Zwolnij klamrę pasa, naciskając czerwony przycisk zamka (24).
· Poluzuj pasy barkowe przyciągając je do siebie tak mocno jak jest to możliwe (25).
· Wyjmij dziecko z fotelika Maxi-Cosi Tobi.


KONSERWACJA

Ogólna
UWAGA! Przeprowadzaj konserwację tylko po wyjęciu fotelika Maxi-Cosi Tobi z samochodu.
UWAGA! Nigdy nie stosować smarów, także do ruchomych części fotelika Maxi-Cosi Tobi.
· Części plastikowe fotelika można myć ściereczką nasączoną ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Nie należy stosować przy tym żadnych agresywnych środków czyszczących.
· Części z materiału należy czyścić zgodnie z instrukcją na metce. Prać ręcznie w ciepłej
· wodzie i łagodnym środkiem piorącym do delikatnych materiałów.


Tapicerka

Zdejmowanie tapicerki
· Otwórz klamrę. Poluzuj pasy barkowe przyciągając je do siebie tak mocno jak jest to możliwe (24, 25). Zdejmij gumowe pętelki z haczyków po obu stronach dźwigni regulacji kąta pochylenia fotelika.
· Zdejmij gumowany brzeg tapicerki z krawędzi skorupy fotelika i ściągnij następnie ostrożnie tapicerkę z przedniej strony fotelika (26, 27).
· Zdejmij ochraniacz pasa krokowego i zamka ciągnąc go ostrożnie - ukośnie w bok - przez zamek pasa. Przełóż tapicerkę przez zamek (od tyłu do przodu).
· Odczep tapicerkę od bocznych punktów mocowania po obu stronach skorupy fotelika (28).
· Odczep fałdę grzbietową tapicerki i przerzuć ją do przodu (29).
· Ostrożnie zdejmij tapicerkę z boków (30).
· Poluzuj tapicerkę w okolicach blokad barkowej części pasa. Tapicerka jest tu wsunięta pod blokady pasa (31,1).
· Teraz ostrożnie przeciągnij tapicerkę ponad zagłówkiem (31,2).
· Zdejmij tapicerkę.
· Zdejmij ochraniacze pasów barkowych odczepiając rzepy i napy spinające obie ich części (32).
· Wyjmij pas zza fałdy ochraniacza z rzepami mocującymi (33).
· Wysuń hak sprzączki z pętli ochraniacza pasa (34).
· Zdejmij ochraniacz pasa ze sprężyny (35).
· Zrób to z obydwoma ochraniaczami pasów barkowych.
· Powtórz powyższe czynności z pominięciem pkt. 34 dla dwóch ochraniaczy pasów biodrowych. Ochraniacze pasów biodrowych są przymocowane do pasa za pomocą rzepów.
· Zdejmij tapicerkę zagłówka wyciągając dwie gumki dolnej fałdy znajdujące się pod częścią z materiału (36,1).
· Odczep w jednym punkcie tapicerkę zagłówka po jednej stronie i ostrożnie zdejmij tapicerkę po tej stronie zagłówka.
· Odczep ostrożnie tapicerkę zagłówka przy krawędzi u góry zagłówka pod dźwignią regulacji wysokości.
· Teraz ostrożnie zdejmij tapicerkę zagłówka (36,2).

Pranie tapicerki
· Tapicerkę i ochraniacze pasów należy prać ręcznie (maksymalnie w 30? C). Nie wkładać do suszarki. Sprawdź także instrukcję na metce tapicerki.

Wskazówki: Polecamy zakup dodatkowej tapicerki przy nabywaniu Maxi-Cosi Tobi, co umożliwi korzystanie z fotelika przez cały czas, nawet wówczas, gdy tapicerka jest w praniu lub suszeniu.

Zakładanie tapicerki
· Przeprowadź opisane wyżej czynności w odwrotnej kolejności celem ponownego nałożenia tapicerki.
· UWAGA! Przed ponownym założeniem tapicerki zamocuj najpierw 4 ochraniacze pasów oraz tapicerkę zagłówka.
· Nałóż tapicerkę prawidłowo na wszystkie krawędzie skorupy fotelika.
· Sprawdź, czy tapicerka jest równomiernie napięta i czy jest prawidłowo założona.

Funkcjonowanie i czyszczenie zamka pasów
Prawidłowe funkcjonowanie zamka pasów uprzęży wpływa istotnie na bezpieczeństwo Twojego dziecka. Najczęstszym powodem nieprawidłowego funkcjonowania zamka jest jego zabrudzenie (kurzem, smarem, cząsteczkami jedzenia, itp.) Poniżej zamieszczamy listę ewentualnych przyczyn nieprawidłowego działania zamka i sposobów ich rozwiązania.

Problemy
· Podczas otwierania zamka elementy klamry wysuwają się wolno.
· Zamek pasów można otworzyć tylko przy użyciu dużej siły.
· Trudno jest wpiąć elementy klamry do zamka (zbyt duży opór).
· Elementy klamry nie pozostają zapięte w zamku pasów na stałe i natychmiast się odpinają.
· Nie słychać kliknięcia podczas wpinania elementów klamry do zamka.


Rozwiązanie ewentualnych zakłóceń działania klamry
· Sprawdź, czy klamra nie jest zabrudzona i w razie potrzeby oczyść ją przez wytrzepanie, wypłukanie, wydmuchanie lub odkurzenie za pomocą np. odkurzacza.
· UWAGA! Nigdy nie stosuj smarów!

Jeśli nie jesteś w stanie zapiąć zamka, lub nie jesteś pewny, czy rozwiązałeś problem prawidłowo, natychmiast skontaktuj się ze sprzedawcą lub autoryzowanym przedstawicielem (adres i telefon na okładce instrukcji). Pod żadnym pozorem nie używaj w takim wypadku fotelika Maxi-Cosi Tobi.

INSTRUKCJE OGÓLNE

Zawsze zwracaj szczególną uwagę na następujące zagadnienia:
· Zawsze korzystaj z fotelika, nawet w czasie krótkiej jazdy niedaleko od domu, ponieważ wówczas właśnie dochodzi do większości wypadków.
· Korzystaj z fotelika Maxi-Cosi Tobi tylko w samochodzie, nie używaj go w domu. Fotelik samochodowy nie jest przeznaczony do użytku domowego.
· Fotelik Maxi-Cosi Tobi można instalować na przednim lub tylnim siedzeniu samochodu. Jednakże zalecamy montowanie go na tylnym siedzeniu.
· Nigdy nie montuj fotelika Maxi-Cosi Tobi na fotelu wyposażonym w przednią poduszkę powietrzną gdyż może to być niebezpieczne. Uwaga ta nie dotyczy poduszek bocznych i kurtyn.
· Fotelik zawsze musi być zabezpieczony samochodowym pasem bezpieczeństwa, nawet, jeśli nie jest w użyciu. Niezabezpieczony fotelik może zranić pasażera podczas nagłego hamowania lub zderzenia.
· Upewnij się, że fotelik Maxi-Cosi Tobi nie jest zaklinowany przez regulowane siedzenie, przytrzaśnięty drzwiami lub przeciążony przez ciężki bagaż.
· Nigdy nie używaj fotelika Maxi-Cosi Tobi bez tapicerki. Nie korzystaj z innej tapicerki niż oryginalna, dostarczona przez producenta. Tapicerka ma wpływ na ogólne bezpieczeństwo dziecka.
· Jeśli parkujesz samochód w słońcu, zasłoń fotelik Maxi-Cosi Tobi. Elementy plastikowe lub metalowe mogą się bardzo nagrzać, może doprowadzić to do powstania oparzeń i niepotrzebnego wyblaknięcia tapicerki.
· Aby uniknąć uszkodzenia tkaniny nie usuwaj znaczków z logo z tapicerki.
· Upewnij się, że cały bagaż i przedmioty, które mogłyby zranić pasażera w czasie wypadku (np. na półce z tyłu samochodu) są odpowiednio zabezpieczone. Podczas hamowania awaryjnego lub zderzenia są one niezwykle niebezpieczne!
· Podczas dłuższych podróży rób krótkie przerwy, aby umożliwić dziecku troszeczkę swobody ruchów.
· Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie bez opieki.
· Zachowaj instrukcję na przyszłość przechowując ją w przeznaczonym do tego celu schowku z tyłu fotelika Maxi-Cosi Tobi.
· Nigdy nie kupuj produktów z drugiej ręki, ponieważ nie wiesz do końca, co się z nimi działo. Producent gwarantuje bezpieczeństwo fotelika tylko pierwszemu użytkownikowi.
· Nie dokonuj jakichkolwiek modyfikacji fotelika samochodowego dla dzieci oraz pasów. Pod żadnym pozorem nie usuwaj naklejek lub ostrzeżeń wchodzących w skład fotelika!
· Zawsze wymień Maxi-Cosi Tobi na nowy, jeśli brał udział w wypadku. Fotelik mógł stać się niebezpieczny z powodu uszkodzeń, które nie są dostrzegalne gołym okiem.
· Producent ma świadomość, iż foteliki mogą zostawiać wgniecenia w tapicerce samochodowej lub w pasach samochodowych. Jest to nieuniknione ze względu na zalecane przez standardy bezpieczeństwa ciasne mocowanie fotelika wymagane dla optymalnej ochrony dziecka. Producent nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne powstałe przez to uszkodzenia.

I oczywiście...
Należy dawać dobry przykład i zawsze zapinać swój pas bezpieczeństwa!


SEGREGOWANIE ODPADÓW

Aby skutecznie i bezpiecznie korzystać z fotelików samochodowych, nie należy eksploatować ich dłużej niż 5 do 6 lat od daty zakupu. Powolne starzenie się plastiku (np. w związku z działaniem promieni słonecznych) może skutkować niezauważalnym obniżeniem jakości produktu.

Kiedy dziecko wyrośnie z fotelika, sugerujemy zaprzestanie jego używania i utylizację.

Z uwagi na ochronę środowiska, prosimy o segregację odpadów od samego początku (opakowanie fotelika) aż końca użytkowania fotelika Maxi-Cosi Tobi (złomowanie części produktu).

Trzymaj opakowania plastikowe z dala od dzieci, aby uniknąć niebezpieczeństwa uduszenia.

NASTĘPNY FOTELIK

Homologacja zgodnie z regulaminem ECE R 44/04
Rodzaj fotelika Maxi Cosi Rodi XP
Grupa 2 + 3
Waga dziecka 15 do 36 kg
Wiek Ok.3,5 do ok.12 lat


GWARANCJA

Warunki gwarancji fotelika samochodowego Maxi-Cosi TOBI

"Poltrade " Waletko, jako wyłączny importer w Polsce towarów Maxi-Cosi , gwarantuje, że ten produkty spełniają wymagania bezpieczeństwa opisane w aktualnych europejskich normach ECE R44/04. Ponadto gwarantuje, że produkty skierowane do sprzedaży są wolne od wad w dziedzinie składu oraz produkcji . Jeśli produkt ten po zakupie i w ramach terminu gwarancyjnego wykaże błędy materiału oraz produkcji (przy normalnej eksploatacji opisanej w instrukcji obsługi), "Poltrade" przejmie odpowiedzialność za jego reperację lub wymianę. Termin gwarancyjny wynosi 24 miesiące na części z tworzyw sztucznych (skorupa, pałąk) oraz 12 miesięcy na tapicerkę i inne części ulegające zużyciu (pasy, zamek, daszek). Gwarancja nie obejmuje normalnego zużycia, którego można oczekiwać przy codziennej eksploatacji produktu.

Nie udziela się gwarancji jeżeli:
· wyrób nie został dostarczony sprzedawcy w komplecie z oryginalnymi datowanymi: dowodem zakupu i gwarancją.
· uszkodzenia są spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem lub konserwacją przeprowadzoną inaczej, niż podano w instrukcji obsługi.
· naprawy produktu wykonane były przez osoby trzecie.
· powstały odbarwienia lub uszkodzenie materiału, bądź też zacieki na materiale w skutek prania czy spowodowane działaniem promieni słonecznych (UV) lub zużyciem
· Doszło do zaniedbania lub miało miejsce uszkodzenie mechaniczne (przetarcie, rozdarcie, pęknięcie itp.) elementów z tworzywa sztucznego, tapicerki czy pasów.
· uszkodzenie powstało podczas wypadku lub podczas transportu, np. w skutek złego zabezpieczenia lub przygniecenia dużym ciężarem, uderzenia drzwiami pojazdu.
· stwierdzono uszkodzenie lub usunięcie znaku jakości ECE oraz numeru seryjnego.
· mowa jest o normalnym/naturalnym zużyciu części, pasów , tapicerki, daszka którego można się spodziewać gdyż jest ono skutkiem codziennego/częstego korzystania z produktu.
· mowa jest o uszkodzeniach, przetarciu czy też wgnieceniu tapicerki fotelika, fotela samochodowego lub samochodowych pasów bezpieczeństwa. Z powodu zalecanych norm bezpieczeństwa i wymaganej siły, jakiej trzeba użyć do zamocowania fotelika w samochodzie- mogą one mieć miejsce. Producent nie może być w takim razie za nie odpowiedzialny.
· nie spełniono wymienionych wyżej warunków gwarancji.

Od kiedy:
· Gwarancja zaczyna obowiązywać od daty zakupu produktu.


Na jaki okres:
· Okres gwarancyjny na części z tworzyw sztucznych obowiązuje przez okres 24 następujących po sobie miesięcy. Na części tekstylne i inne np.: tapicerkę , pasy, elementy regulacji, daszek, okres gwarancyjny wynosi 12 następujących po sobie miesięcy. Gwarancja zostaje udzielona wyłącznie pierwotnemu nabywcy i nie podlega przeniesieniu na inne osoby.

Co należy zrobić:
· w przypadku wystąpienia wad należy zwrócić się do sprzedawcy. Jeżeli sprzedawca nie jest w stanie rozwiązać problemu, winien on wysłać wyrób importerowi, wraz z czytelnym opisem reklamacji i datowanym oryginalnym paragonem zakupu oraz kartą gwarancyjną. Okres gwarancyjny ulega przedłużeniu o czas naprawy licząc od dnia dostarczenia wyrobu do gwaranta do dnia terminu jej wykonania.
· W przypadku trzech kolejnych napraw tego samego elementu klient ma prawo do wymiany wyrobu lub jego części na nowy, jednak nie może żądać zwrotu gotówki produkty wysłane bezpośrednio do producenta NIE podlegają gwarancji wady i uszkodzenia wyrobu ujawnione w okresie gwarancji będą usuwane bezpłatnie w terminie 14 dni roboczych od daty ich dostarczenia do punktu serwisowego importera.
· Jeżeli jednak naprawa wymaga sprowadzenia części od producenta okres ten może zostać przedłużony, w tym przypadku klient zostanie , w ciągu 14 dni roboczych pisemnie poinformowany o terminie naprawy
· W przypadku wymiany tapicerki lub całego produktu, gwarant ma prawo zaproponowania towaru w kolorze innym niż reklamowany, podobnym lub uzgodnionym z klientem gwarant świadczy serwis gwarancyjny na terenie RP, zapewnia serwis tylko na produkty zakupione ( zakup potwierdzony paragonem) w RP.

Dotyczy tapicerki oraz innych części ulegających zużyciu:
· tapicerkę należy regularnie czyścić i konserwować (patrz wskazówki w instrukcji obsługi). Jest rzeczą normalną, że tapicerka po pewnym czasie wykazuje oznaki zużycia. Mogą to być przebarwienia powstałe w wyniku działania światła słonecznego, na skutek częstego prania lub normalnej eksploatacji. Okres gwarancji dla tapicerki oraz innych części ulegających zużyciu, jak pasy, elementy regulacji jest dlatego ograniczony do 12 miesięcy od daty zakupu.

Niniejsza gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności z umową, przewidzianych w ustawie z dn. 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego ( Dz. Ust. 2002 nr 141 poz. 1176 z póź. zmianami).

PYTANIA
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zadzwoń do twojego sprzedawcy lub importera (zobacz z tyłu instrukcji obsługi). Podczas rozmowy należy mieć przygotowane następujące dane:
· Numer seryjny umieszczony na dole biało-pomarańczowej naklejki (z tyłu Maxi-Cosi Tobi).
· Marka i typ samochodu oraz siedzenia, na którym jest zainstalowany Maxi-Cosi Tobi.
· Wiek, wzrost i waga dziecka.

 
 
 
©poltrade' 2004 -2012